Däcket Pirelli Pzero Rosso Asimmetrico är ett högprestandadäck för körning på väg. Den innovativa gummiblandningen ger utmärkt skydd mot stötar och slag och förbättrar livslängden på däcket. Det utrustar lyxbilar (Ferrari, Porsche, Lamborghini) och har utformats i nära samråd med biltillverkare.
För att kunna utvärdera denna produkt måste du först ha gjort en beställning. Vi informerar dig om att recensioner som lämnas på webbplatsen genomgår en kontrollprocess. Recensioner sorteras endast i kronologisk ordning.
Bra däck till ett förmånligt pris
Däck använda på bana och väg bak på fordonet. Bra grepp överlag men saknar stadga i kurvor. Okej på våt väg. Bra för vägbruk, brister på bana.
Däcken är verkligen utmärkta, därför gav jag 5 stjärnor. Levererade i tid, tack.
Allt verkligen perfekt!
Toppen däck! Ett av de få till 928.
Bra däck
Mottaget i tid, däck OK, perfekt.
-
Extremt besvikna på dessa PIRELLI P ZERO! Det finns en ständig, mycket obehaglig känsla av att flyta. Man har hela tiden intrycket att man måste korrigera kursen. Nästa set blir Michelin PILOT SPORT.
Detta är mitt andra set, nöjd med däcken och tyreleaders oslagbara pris. Först ville jag gå med ett alternativt premium-märkeset, men Pirelli var vid den tiden ett bättre erbjudande i värde, och vad jag gillar med dem är att de håller och inte spricker om fordonet står stilla ett tag. De gör verkligen jobbet så jag insåg att det inte är någon idé att betala för mycket, kvaliteten förblir definitivt i premiumområdet. Det är toppnivå däck mycket prisvärda.