Terrängdäck med aggressivt mönster (mud-inriktat), Comforser CF1100 A/T är idealiskt för att utrusta stora 4x4 och pick-ups. Det är utformat för att klara de mest extrema förhållandena: flerskiktsstruktur, höga och djupa sammanflätade klackar, räfflade skuldror, etc. Alla dessa egenskaper säkerställer mycket god slitstyrka, punkterings- och rivningsmotstånd, mycket hög självrensningsförmåga och därmed felfri dragkraft för överlägsen övergångsförmåga. Ett högkvalitativt 4x4-däck med mycket bra pris-prestanda förhållande. CF110 A/T finns tillgängligt i vissa storlekar med vita bokstäver på sidoväggarna (OWL).
För att kunna utvärdera denna produkt måste du först ha gjort en beställning. Vi informerar dig om att recensioner som lämnas på webbplatsen genomgår en kontrollprocess. Recensioner sorteras endast i kronologisk ordning.
Utmärkt förhållande mellan kvalitet och pris. Monterade på en Ducato med lättmetallfälgar gav de skåpbilen ett helt annat utseende. Enda minus när det gäller estetiken är att färgen på texten är ljusblå: jag var tvungen att montera dem med texten inåt, men ärligt talat var det också min ursprungliga idé. Bra ljudnivå och bra grepp även på vått underlag, men eftersom jag kommer från gamla, uttorkade däck har jag inga giltiga jämförelser. Vi får se hur länge de håller.
Utmärkt produkt, jag rekommenderar det, och leveranstiderna är inom det normala.
Toppenbra däck. Suveränt prisvärda. Grepp: oavsett om det är i djup snö, lera eller på vägen. Även på isigt underlag bättre grepp än vanliga däck. Låg ljudnivå (även om motsatsen verkligen inte skulle störa mig). Märkbar bränsleförbrukning, men definitivt fortfarande inom rimliga gränser.
Bra produkt och snabb leverans.
Inget att anmärka på, helt i topp.
Fungerar bra, bra mönster.
Perfekt prisvärdhet!
Allt gick perfekt. Fantastiskt däck för T4 Syncro. Handlar gärna igen.
Jämfört med de tidigare Bridgestone-däcken med mycket liknande mönster har jag märkt ett bättre grepp på vått underlag (ett generellt problem för Wrangler JK). I terräng presterar de bra. Det extremt låga priset gjorde mig tveksam, men jag kan säga att jag överlag är mycket nöjd.
Bra däck, nöjd, bra valuta för pengarna.