Lerdäcken från sortimentet CF3000 har en skarp slitbana för maximal dragkraft, men är samtidigt enkelriktat för att minska oljud och slitage under körning på väg. De stora blocken i mitten säkerställer dragkraft i lera och snö samtidigt som de rengör sig själva. De flesta storlekarna har en vit bokstav på däckets sidovägg.
För att kunna utvärdera denna produkt måste du först ha gjort en beställning. Vi informerar dig om att recensioner som lämnas på webbplatsen genomgår en kontrollprocess. Recensioner sorteras endast i kronologisk ordning.
Mycket bra! Mindre bullriga än mina gamla AT-däck. Bra grepp, även på väg. Smalare än vissa däck i samma storlek.
Superbt grepp i lera och samtidigt rimlig ljudnivå på vägen.
Dessa däck har verkligen överraskat mig; på asfalt är de helt tysta och hittills har jag bara kört på grus och de greppar fantastiskt.
Däcket är okej.
Utmärkt produkt!
Det verkar vara ett bra däck; det har fortfarande rullat få kilometer och behöver testas på tuffare terräng och off-roadleder. Hittills en bra känsla: ett däck med bra pris-kvalitetsförhållande.
Som beskrivet
Toppen på torrt som vått. Ser fantastiskt ut.
Jag köpte nyligen dessa all-terrängdäck till min 4x4 och är extremt nöjd. Utmärkt grepp på alla typer av underlag: lera, grus, sand. Jag rekommenderar dem varmt till alla som gillar att lämna de vanliga vägarna utan att kompromissa med prestandan!
Enligt beställningen, rekordkort leveranstid, nöjd.