Dessa lameller förbättrar köregenskaperna på vintern. Genom att reducera blockrörelserna ger de en avsevärt bättre väghållning jämfört med användningen av 2D-lameller.
Förbättrar dragkraften på snö och bromsprestanda tack vare de optimerade lutningarna hos de centrala tvärgående spåren.
Det riktade V-formade mönstret leder bort vatten åt sidorna och förebygger effektivt risken för vattenplaning.
De spetsformade sidospåren leder bort snön i alla riktningar, vilket säkerställer ett utmärkt väggrepp på snö.
Klicka på en rad för att filtrera recensioner.
För att kunna utvärdera denna produkt måste du först ha gjort en beställning. Vi informerar dig om att recensioner som lämnas på webbplatsen genomgår en kontrollprocess. Recensioner sorteras endast i kronologisk ordning.
Toppen, gång på gång!
Perfekt hittills.
Jag är mycket nöjd med däcken och priserna från grip500.
Hittills är allt väldigt bra.
Allt fungerade återigen utmärkt. Snabbt och passande. Jag har redan beställt många däck; bara en gång strulade det, det händer, och det blev åtgärdat. Gärna igen.
Perfekt för den här typen av fordon.
Allt är bra med däcken.
Utmärkt på snö och i regn.
Utmärkta vinterdäck, köpta på rekommendation, bara beröm.
Jag letade efter prisvärda vinterdäck med bra specifikationer. Och jag måste säga att däcken är ganska tysta för att vara vinterdäck. Förbrukningen är bra. I söndags åkte jag till Tyskland och tillbaka. Jag körde över 650 km och den genomsnittliga förbrukningen var 7,6 liter per 100 km. Jag tycker att greppet är mycket bra.