Utformad för att uppfylla kraven från ägare av högklassiga 4X4 och SUV, erbjuder Imperial Ecosport SUV modellen komfort och säkerhet för stads- och landsvägskörning. Utmärkt pris/kvalitet för denna teknologiska koncentration. Dess tre breda cirkumferentiella kanaler kombinerade med ett system av tvärgående snitt gör det möjligt att effektivt avlägsna vatten.
Klicka på en rad för att filtrera recensioner.
För att kunna utvärdera denna produkt måste du först ha gjort en beställning. Vi informerar dig om att recensioner som lämnas på webbplatsen genomgår en kontrollprocess. Recensioner sorteras endast i kronologisk ordning.
Bra däck, bra pris-prestandaförhållande. Jag är alltid nöjd med Imperial och de fungerar väldigt bra.
Nöjd
Bra däck, något bullriga, men till ett bra pris och snabbt levererade.
Utmärkt däck; när det är dags sätter jag på samma igen.
När jag väl hade släppt mina förutfattade meningar om kinesiska märken blev jag positivt överraskad av kvaliteten på dessa däck. De är relativt tysta och har aldrig satt mig i svårigheter vid höga hastigheter, och slitaget verkar vara detsamma som på märkesdäck. Jag är alltså mycket nöjd med mitt val.
Det återstår att se över tid. Hittills har jag mest kört på motorväg; däcken är ganska bekväma och inte särskilt bullriga, och förbrukningen verkar ganska rimlig.
Testade på motorväg är de mycket tysta; utmärkt pris-prestandaförhållande och Subaru har problemet med överdrivet slitage på det främre yttre skulderpartiet – dessa verkar hålla mycket bra.
Väldigt nöjd efter två år med de tidigare. Sidoväggen är känslig för kantsten men mycket bekväm. Jag rekommenderar. Flera av mina bilar är utrustade med IMPERIAL: MINI COOPER S, MGB 69
M+S-däck, alldeles för mjuka för sommaren... Effektiva på våta vägar, men för mjuka i sommarvärmen. Däcken känns som om de klistrar sig fast vid vägen, vilket ger en svampig känsla och ökad bränsleförbrukning... Synd... Jag avråder från dem på sommaren.
Bra pris och däck som är ganska bra för normal användning.