Mazzini Cross AllSeason AS8 använder en speciell gummiblandning som ger balanserade prestanda året runt. Denna gummiblandning säkerställer ett tillförlitligt grepp både i varmt väder och under vinterförhållanden.
Dess riktningsmönster ger utmärkt stabilitet vid höga hastigheter samtidigt som det underlättar avledning av vatten och snö. Förarna får därmed bättre kontroll och ökad säkerhet oavsett väderförhållanden.
Optimeringen av bredden och placeringen av slitbaneblocken bidrar till att begränsa buller. Cross AllSeason AS8 erbjuder därför en tystare och mer behaglig körning i vardagen.
Det riktade slitbanemönstret på detta däck är utformat för att förbättra körstabiliteten och optimera bortledningen av vatten och snö. Den specifika utformningen av spåren främjar effektiv dränering, vilket bidrar till att minska risken för vattenplaning och att bibehålla ett jämnt grepp på vått eller snötäckt underlag.
Klicka på en rad för att filtrera recensioner.
För att kunna utvärdera denna produkt måste du först ha gjort en beställning. Vi informerar dig om att recensioner som lämnas på webbplatsen genomgår en kontrollprocess. Recensioner sorteras endast i kronologisk ordning.
Inget att anmärka på... Däck med bra prisvärdhet för året runt-bruk.
Bra väggrepp jämfört med de tidigare.
Mycket nöjd
Hittills är det perfekt.
Hittills är det mycket bra: bra väggrepp, inte alltför bullrigt.
Bra väggrepp och bra prisvärdhet.
Mycket bra däck för mitt fordon, kombinerat med bra service och snabb leverans.
Jag har ännu inte kört med dem på vått väglag, men för det här priset är det mycket bra däck.
Mycket bra produkt. Jag skulle köpa det igen om priset inte stiger för mycket… tack.
De köpta däcken är superbra.