Yokohama A539-däcket passar för sportig körning. Det svarar mycket bra på kommandon. Profilen är utformad för att säkerställa förbättrade prestanda vid sportig körning.
För att kunna utvärdera denna produkt måste du först ha gjort en beställning. Vi informerar dig om att recensioner som lämnas på webbplatsen genomgår en kontrollprocess. Recensioner sorteras endast i kronologisk ordning.
Ett riktmärke för grepp; den enda nackdelen: något bullrig och med styv sidovägg (utmärkt för sport, men mindre för komfort/mjukhet).
Mycket bra däck. Framför allt på torrt underlag. Gumelider.com, som alltid hittills, utmärkt.
Toppdäck för både sportig och vanlig körning.
Verkar vara några av det bästa däcken man kan få till 13 tumm
Jag har just köpt en andra uppsättning. Verkligen bra däck. Jag har en liten bil med låg fjädring. Däcken bidrar till dess körglädje. De är mycket responsiva och tappar inte greppet i snabba kurvor. De slirar inte, men glider lätt för att varna att de är på gränsen (vilket är ganska långt borta). På våta ytor beter de sig mycket anständigt. Körsträckan beror på min körstil... Jag rekommenderar dem!
Super, älskar dem. Mycket snygg design. Bra väghållning och hållbarheten bör vara god. Jag rekommenderar.
Mycket snabbt och effektivt, mycket bra däck med retro mönster men med utmärkt grepp.
Bra grepp, bekväm, tyst.
bra däck och bra köp
Bra grepp och inget brus