Att ge dig förtroende var det huvudsakliga målet vid utvecklingen av Bridgestone Battlax Adventure A41. Dess prestanda är globala och konsekventa på torr och våt väg, utan några kompromisser om dess livslängd. Genom att anta 3LC flerskiktsteknik, dubbel-gummi fram och bak, har dess innovativa profil utformats för att förbättra vattenavledning och grepp under de tuffaste förhållandena.
Klicka på en rad för att filtrera recensioner.
För att kunna utvärdera denna produkt måste du först ha gjort en beställning. Vi informerar dig om att recensioner som lämnas på webbplatsen genomgår en kontrollprocess. Recensioner sorteras endast i kronologisk ordning.
Punktliga, perfekt produkt! Rekommenderas varmt.
Det här är min andra uppsättning av de här däcken. Jättebra på väg, inte för terrängkörning.
Utmärkt däck, bra kontakt med vägen.
Eftersom detta däck var originalmonterat på min motorcykel och jag hade en bra erfarenhet av det, köpte jag det igen.
Toppenbra däck, bra grepp.
Hållbart däck, bra grepp. Tyvärr är det svårt att få tag på i Sydamerika och Asien.
Använda i 3 år, suveränt grepp och en trygg känsla på våta och torra vägar.
Jobbig montering för hand trots förvärmda däck. Med en däckmonteringsmaskin går det förmodligen utan problem. Fantastiskt däck, bra grepp även på väg. Perfekt som ett 90/10-däck.
Ett riktigt greppigt däck och samtidigt en helt galen livslängd. Tror att det potentiellt kan nå 15 km. 10/10, skulle köpa igen.
Utmärkt däck, levererades snabbt. Däcket är väldigt stabilt tack vare de styva sidoväggarna; man behöver dock en bra däckmaskin, annars blir det en rejäl utmaning! I övrigt ett trevligt däck med mycket grepp. Jag har haft det här däcket ett antal gånger. Tillverkat i Japan!!!